"Інститут надтвердих матеріалів" Новини
Головна
Про Нас
Новини
Історія
Наука
Захист дисертацій
Аспірантура
Видання
Результати
Вакансії
+ Відділи : Відділ №1
Відділ №3
Відділ №4
Відділ №6
Відділ №7
Відділ №9
Відділ №11
Відділ №13
Відділ №14
Відділ №18
Відділ №20
Відділ №22
Рада молодих вчених
Науково-організаційний відділ
Керівництво Інституту
Профспілка
АЛКОН
Виробництво
Інвестиції
НАЙБІЛЬШ ВАГОМІ НАУКОВІ РЕЗУЛЬТАТИ ІНСТИТУТУ
Інформація по держ. закупівлях
e-mail
Пошукова система
"Надтверді матеріали"
Бібліотека
XXIII Міжнародна конференція
XI конференція молодих вчених та спеціалістів
Обладнання центру
Положення
Контакти
Порядок оформлення заявок

Новини ІНМ

27 травня 2021 року.

Вітаємо Пріхну Тетяну Олексійовну з обранням академіком Національної Академії Наук України!

Вітаємо Клименка Сергія Анатолійовича з обранням членом-кореспондентом Національної Академії Наук України!

 

24 травня 2021 року виповнилось 75 років з дня народження доктора технічних наук, професора, члена-кореспондента НАН України, завідувача відділом №9 «Комп`ютерного моделювання та механіки композиційних матеріалів»

МАЙСТРЕНКА

Анатолія Львовича

 

Анатолій Львович закінчив механіко-математичний факультет Національного університету ім.Тараса Шевченка в 1969 році, з ІНМ працює з 1 червня 1977 року.

Відомий вчений з механіки матеріалів та загального матеріалознавства, визначення граничного стану і міцності обладнання, конструкцій ударостійкого захисту, вузлів породоруйнівних машин. Має науково-технічні досягнення у створенні моделей деформування й руйнування композиційних алмазовмісних матеріалів із врахуванням залишкових напружень та ступеню пошкодження їх структури. Розробив з одержанням авторських свідоцтв та патентів комплекс експериментальних методів для визначення фізико-механічних властивостей надтвердих матеріалів. Має особистий творчий внесок у розробку технології спікання алмазовмісних композитів (інтенсивне спікання під тиском, спікання в апаратах високого тиску, спікання вибухом). Розробив аналітичну теплофізичну модель процесу різання породи алмазними інструментами, яка враховує умови охолодження й кінематичні параметри процесу різання. Розробив конструкції нових породоруйнівних інструментів (канатна пила, дискретні шліфувальники, алмазні коронки з внутрішнім охолодженням). Має особистий внесок у створення основ комп`ютерного проектування конструкцій породоруйнівних інструментів та в розробку матеріалів і конструкцій інструментів для зварювання металів і сплавів тертям з перемішуванням. Він автор вдосконаленого способу спікання керамічних матеріалів спеціального призначення. Розробив чисельну модель процесу пробивання ударостійких багатошарових керамічних перепон та запровадив конструкцію керамічної броньової плити.

Професор Майстренко А. Л. вів також викладацьку роботу в Національному авіаційному університеті. Майстренко А. Л. - член Вченої ради Інституту надтвердих матеріалів та Спеціалізованих вчених рад Інституту надтвердих матеріалів та Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу МОН України із захисту дисертацій, виконував обов`язки вченого секретаря Експертної ради ВАК України з «Машинознавства та загального машинобудування». Він входить до складу правління «Українського товариства з механіки руйнування матеріалів» та є членом Національного комітету України з теоретичної та прикладної механіки, Українського товариства та Асоціації технологів-машинобудівників України.

Майстренко А. Л. - лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки - «За створення і впровадження комплексу вітчизняних технологій, технічних засобів, бурових інструментів і новітніх матеріалів для підвищення ефективності бурових робіт, спрямованих на збільшення видобутку нафти і газу в Україні» (2007). Присуджено Премію НАН України ім. Є. О. Патона - за цикл робіт «Розробка технології і комп`ютеризованого обладнання для електронно- променевого зварювання в галузях авіаційного, енергетичного машинобудування і металургії» (2014). Нагороджений почесною відзнакою «Почесна Бакулівська медаль» - «За вагомі наукові досягнення та активну науково-педагогічну роботу» (2013). Нагороджений відзнаками НАН України «За наукові досягнення» (до 90-річчя НАН України) (2008) і «За професійні здобутки» (2011), Почесною грамотою Президії НАН України (1998).

Автор 364 наукових праць, у тому числі 10 монографій, 296 статей і доповідей, 38 авторських свідоцтв та патентів. Підготував 7 кандидатів технічних наук та 1 магістра.

Поздоровляємо Вас, Анатолій Львович, з днем народження. Бажаю міцного здоров`я, сімейного благополуччя, подальших успіхів у праці.

 

.

Колектив ІНМ.

На головнуІнститут надтвердих матеріалів ім. В.М. Бакуля НАН України Україна, 04074, Київ, вул.Автозаводська, 2;
Тел.: (+38 044) 468-86-40 Факс: 468-86-25 www.ism.kiev.ua Е-mail: alcon@ism.kiev.ua