"Інститут надтвердих матеріалів" Новини
Головна
Ювілеї
Про Нас
Новини
Історія
Наука
Захист дисертацій
Видання
Результати
Вакансії
+ Відділи : Відділ №1
Відділ №3
Відділ №4
Відділ №6
Відділ №7
Відділ №9
Відділ №11
Відділ №13
Відділ №14
Відділ №18
Відділ №20
Відділ №22
Рада молодих вчених
Науково-організаційний відділ
Керівництво Інституту
АЛКОН
Виробництво
Інвестиції
Міжвідомча рада
НАЙБІЛЬШ ВАГОМІ НАУКОВІ РЕЗУЛЬТАТИ ІНСТИТУТУ НАДТВЕРДИХ МАТЕРІАЛІВ ІМ. В.М. БАКУЛЯ НАН УКРАЇНИ ЗА 2018 РІК
Інформація по закупівлях на 2016 рік
e-mail
Пошукова система по науковим документам ІНМ
"СВЕРХТВЁРДЫЕ МАТЕРИАЛЫ"
Бібліотека
XXII Міжнародна конференція
X конференція молодих вчених та спеціалістів
Обладнання центру
Положення
Контакти
Порядок оформлення заявок

Новини ІНМ

27.06.2019
Президент України зустрівся з керівництвом Академії
26 червня 2019 року відбулася зустріч Президента України Володимира Зеленського з керівництвом Національної академії наук України 
 
 
 

 

26 червня 2019 року відбулася зустріч Президента України Володимира Зеленського з керівництвом Національної академії наук України.

Від Академії участь у зустрічі взяли Президент НАН України академік Борис Патон, перший віцепрезидент НАН України, голова Секції фізико-технічних і математичних наук НАН України академік Антон Наумовець, перший віцепрезидент НАН України академік Володимир Горбулін і головний учений секретар НАН України академік Вячеслав Богданов.

Президент України обговорив із ученими рівень і перспективи розвитку вітчизняної науки й, зокрема, Національної академії наук України, а також те, яку допомогу науковцям може надати держава і як зацікавити молодих учених працювати на Батьківщині.

«У нас непроста ситуація і багато пріоритетів, але я не хочу бути Президентом, який каже, що поки війна не закінчиться, ми нічим не займатимемося. Проблеми треба вирішувати паралельно, інакше Україна не розвиватиметься», – сказав Глава Держави.

Президент НАН України академік Борис Патон поінформував Президента України Володимира Зеленського про сучасний стан і основні напрями роботи Академії, а також наголосив на необхідності пріоритетної державної підтримки вищої наукової організації України.

«Незважаючи на значні втрати під час економічних криз останніх десятиліть, Академія в основному зберегла свій творчий потенціал і є фактично єдиною в Україні організаційною структурою, що має повний цикл функціональних можливостей у науковій та науково-технічній сферах. Це дозволяє їй оперативно знаходити комплесні рішення проблем довільної складності, як в науковій сфері, так і в інших. Свідченням цього є тісна співпраця з понад 40 великими підприємствами різних галузей економіки, серед яких ДП «Антонов»,  «Турбоатом», КБ «Південне», «Мотор Січ», Павлоградський хімічний завод, «Арсенал». Завдяки цілеспрямованій роботі з відновлення зв’язків науки і виробництва останнім часом у різних галузях економіки України щорічно впроваджується від 800 до 1000 новітніх розробок учених Академії», – зазначив академік Борис Патон.

Під час зустрічі обговорювалися також окремі ключові проблеми розвитку Української держави (енергетичних, оборонних, аграрних), вирішення яких потребує належного науково-технічного забезпечення.

Роботи вчених Академії в галузі енергетики мають досить високий рівень інноваційності й можуть забезпечити суттєвий економічний ефект. Так, за результатами оцінки стану реакторів атомних електростанцій, проведеної нашими ядерниками, на 10-20 років відтерміновано виведення з експлуатації 6-ти з 15-ти діючих енергоблоків. Виняткове значення для вітчизняної енергетики та медицини має унікальне джерело нейтронів, створене науковцями Національного наукового центру «Харківський фізико-технічний інститут» НАН України за фінансової підтримки з боку США.

Фахівці Академії здійснили оцінку природно-ресурсного потенціалу надр України та наявних технічних можливостей у галузі пошуку, розвідки, видобування нафти і газу та підготували рекомендації щодо реальних можливостей вирішення проблеми нарощування власного видобутку вуглеводнів і зміцнення енергетичної безпеки держави, зокрема подвоєння їх видобутку протягом найближчих 7–10 років.

Для агропромислового комплексу науковці Академії створили, зокрема, нові високопродуктивні сорти озимої пшениці, врожай якої забезпечує понад третину виробництва цієї культури в Україні, а щорічний економічний ефект при цьому становить понад 2 млрд грн.

Фахівці НАН України спроможні повною мірою долучитися до наукового супроводу вирішення проблем розвитку вітчизняного агропромислового комплексу, зокрема, в частині створення інноваційних ресурсів агровиробництва й екологічно безпечних технологій вирощування сільгоспкультур, систем біозахисту і біобезпеки.

В Академії виконується наукова програма з проблем підвищення обороноздатності та безпеки держави, в рамках якої здійснюються важливі роботи під конкретні замовлення «Укроборонпрому» та Міністерства оборони.

Участь вітчизняної наукової сфери, в тому числі НАН України, в технологічному оновленні й інноваційному розвитку економіки і соціальної сфери може й повинна стати значно вагомішою. І Національна академія наук сподівається на широке залучення Президентом України вчених Академії до наукового забезпечення модернізації всіх сфер суспільного життя.

Керівництво Академії також поінформувало Президента України про перспективні науково-технічні розробки, призначені для задоволення потреб різних галузей національної економіки. Їхнє впровадження, при обов`язковому створенні в державі привабливого інноваційного клімату за стандартами передових країн, сприятиме вирішенню в стислі терміни проблеми імпортозаміщення, стимулюватиме розвиток галузей промислового виробництва, забезпечуватиме підвищення якості життя.

Також було обговорено питання щодо шляхів поліпшення фінансового забезпечення діяльності НАН України та залучення до наукових установ молодих дослідників.

На завершення зустрічі академік Борис Патон висловив Президентові України Володимиру Зеленському вдячність за зустріч і впевненість у тому, що її результатом стануть конкретні рішення та дії з обох сторін, а також принагідно запросив Главу Держави відвідати провідні наукові установи НАН України й ознайомитися з науковими досягненнями та науково-технічними розробками їхніх колективів.

Главі Держави також було надано підготовлені Академією відповідні аналітичні матеріали з обговорюваних питань.

Оригінал новини

На головнуІнститут надтвердих матеріалів ім. В.М. Бакуля НАН України Україна, 04074, Київ, вул.Автозаводська, 2;
Тел.: (+38 044) 468-86-40 Факс: 468-86-25 www.ism.kiev.ua Е-mail: alcon@ism.kiev.ua