Головна
Ювілеї
Про Нас
Новини
Історія
Наука
Захист дисертацій
Видання
Результати
Вакансії
+ Відділи : Відділ №1
Відділ №3
Відділ №4
Відділ №6
Відділ №7
Відділ №9
Відділ №11
Відділ №13
Відділ №14
Відділ №18
Відділ №20
Відділ №22
Рада молодих вчених
Науково-організаційний відділ
Керівництво Інституту
АЛКОН
Виробництво
Інвестиції
Міжвідомча рада
НАЙБІЛЬШ ВАГОМІ НАУКОВІ РЕЗУЛЬТАТИ ІНСТИТУТУ НАДТВЕРДИХ МАТЕРІАЛІВ ІМ. В.М. БАКУЛЯ НАН УКРАЇНИ ЗА 2017 РІК
Інформація по закупівлях на 2016 рік
e-mail
Пошукова система по науковим документам ІНМ
"СВЕРХТВЁРДЫЕ МАТЕРИАЛЫ"
Бібліотека
XXI Міжнародна конференція
X конференція молодих вчених та спеціалістів
Обладнання центру
Положення
Контакти
Порядок оформлення заявок

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА

Досліджено та удосконалено технологічні процеси електромеханічного зміцнення і відновлення деталей машин, що дозволяють виключити операції термообробки і шліфування, розроблено інструмент для отримання сталевих деталей вузлів тертя з зносостійким покриттям методом розмірної електромеханічної обробки вольфрамовмісними роликами, досліджено вплив електромеханічної обробки (ЕМО) на якість поверхні, зносо- і фреттінгстойкость деталей (Гончаренко Ю.М., Ліщинський В.С., Рижов Е.В.).

Була створена нова технологія легіруюче-деформуючої механічної обробки, що поєднує нанесення на робочі поверхні деталей зносостійкого покриття з процесом ЕМО (Лещинський В.С., Рижов Е.В.).

Ю.А. Подопригора розробив і дослідив унікальну технологію магнітно-абразивної обробки, засновану на застосуванні магнітного поля, створюваного оригінальною системою постійних магнітів.

Вивчено можливості формоутворення алмазних кіл для профілювання трапецеїдальних і упорних резьб. Технологія застосовується при обробці профілю трьох- і чотиригранних твердосплавних пластин, призначених для нарізування різьблення на верстатах з ЧПУ. Профільне урізне шліфування твердосплавних різьбових пластин на основі застосування алмазних багатопрофільних кіл забезпечує можливість перешлифовки зношених пластин за профілем зуба і їх повторного використання, що в 2-4 рази підвищує термін служби цього інструменту (Іцкович М.С.).

У відділі № 18 виконано ряд науково-дослідних тем, спрямованих на створення, вдосконалення та впровадження в різних галузях промисловості технологій обробки з використанням інструменту з НТМ: алмазного шліфування і хонінгування; алмазно-електроерозійного шліфування; алмазно-іскрового шліфування; алмазно-електрохімічного шліфування; зубошліфування конічними і тарілчастими колами з КНБ; шліфування пелюстковими алмазними колами; полірування алмазними нескінченними стрічками; магнітно-абразивної обробки немагнітних матеріалів; точіння і фрезерування інструментом з полікристалічних надтвердих матеріалів - алмазу і КНБ; фінішного плазменно-механічного точіння; алмазного вигладжування; електромеханічної та легіруюче-деформуючої механічної обробок та ін.

 

Фрагмент наплавленого конуса засипного пристрою доменної печі d 5,5 м, обробленого алмазно-іскровим шліфуванням (НТМК, м Нижній Тагіл). Точіння наплавленого (HRC 40-45) штока підвіски самоскида інструментом з полікристалів КНБ (Ремонтно-будівельне специализированне управління, смт. Удачний, Якутія). Робочий вузол установки для ЕМО і ЛДМО.
     
 Шліфування наплавленого опорного валка прокатного стану алмазним кругом d 800 мм (МК, м.Караганда)  Шліфування наплавленого опорного валка прокатного стану алмазним кругом d 800 мм (МК, м.Караганда)  Спеціальний верстат для шліфування прецизійних зубчастих коліс колами з НТМ з охолодженням (Розроблено спільно з МЗШС на замовлення ПО "Зоря", м. Миколаїв)
 Фото 3. Розробки відділу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Читати далі>>>

На головну

Відділ № 18. Технологічного управління якістю обробки інструментами з НТМтдел № 18 Технологического управления качеством обработки инструментами из СТМ
Змінні багатогранні непереточувані пластини з полікристалічних надтвердих матеріалів (ПНТМ) на основі синтетичного алмазу (СА) і кубічного нітриду бору (КНБ), що випускаються відділом 18 *
Книги, що написані співробітниками відділу № 18
ІСТОРИЧНА ДОВІДКА

Інститут Надтвердих Матеріалів ім. В.М. Бакуля НАН України Україна, 04074, Київ, вул.Автозаводська, 2;
Тел.: (+38 044) 468-86-40 Факс: 468-86-25 www.ism.kiev.ua Е-mail: alcon@ism.kiev.ua