Головна
Про Нас
Новини
Історія
Наука
Захист дисертацій
Аспірантура
Видання
Результати
Вакансії
+ Відділи : Відділ №1
Відділ №3
Відділ №4
Відділ №6
Відділ №7
Відділ №9
Відділ №11
Відділ №13
Відділ №14
Відділ №18
Відділ №20
Відділ №22
Рада молодих вчених
Науково-організаційний відділ
Керівництво Інституту
Профспілка
АЛКОН
Виробництво
Інвестиції
НАЙБІЛЬШ ВАГОМІ НАУКОВІ РЕЗУЛЬТАТИ ІНСТИТУТУ
Інформація по держ. закупівлях
e-mail
Пошукова система
"Надтверді матеріали"
Бібліотека
XXIII Міжнародна конференція
XI конференція молодих вчених та спеціалістів
Обладнання центру
Положення
Контакти
Порядок оформлення заявок

Лабораторія № 14/2 Наноструктурних, кристалографічних досліджень і спектрального аналізу (з Центром колективного використання СЕММА)

ТКАЧ Василий Николаевич 

ТКАЧ Василь Миколайович

Доктор фізико-математичних наук, зав. лабораторією

телефон:(044) 432-99-32
e-mail: tkach@ism.kiev.ua

Основний науковий напрямок

Вагомим досягненням лабораторії є розробка наукових основ застосування електронної дифракції зворотного розсіяння електронів (Кікучі дифракції) для вивчення структурних і орієнтаційних характеристик полікристалічних матеріалів.

Вивчення структури і спектральних характеристик надтвердих моно і полікристалічних матеріалів. Забезпечення роботи центру загального користування унікальними аналітичними приладами в НАН України.

 

Про лабораторію

Лабораторія є Центром колективного користування приладами НАН України - дослідження поверхні матеріалів з використанням методів сучасної растрової електронної мікроскопії, рентгеноспектрального аналізу, дифракція відбитих електронів і аналізу оптичних спектрів з використанням ІЧ Фур"є - спектрометрії.

Основним напрямом діяльності лабораторії є вивчення надтвердих моно-и полікристалічних матеріалів, а також діагностика інструментів з полікристалічних надтвердих матеріалів. Колектив лабораторії працює над виконанням завдань науково-дослідницької тематики ІНМ ім. В.М. Бакуля НАН України, установ НАН України, і надає послуги іншим організаціям різних відомств при проведенні робіт з пріоритетних фундаментальних досліджень і прикладних розробок. У складі лабораторії структурно функціонує три групи: растрової електронної мікроскопії і рентгеноспектрального аналізу, оптичної спектроскопії, а також технологічна група з нанесення вуглецевих покриттів.

Для вивчення властивостей і характеристик досліджуваних матеріалів в лабораторії апаратно забезпечені і застосовуються методи скануючої електронної мікроскопії (СЕМ), енергодисперсійного рентгеноспектрального аналізу, еліпсометрії і ультрафіолетової (УФ) - видимої - інфрачервоної (ІЧ) спектроскопії. Також в лабораторії проводяться дослідження із залученням ІЧ спектрального картографування, порушеного повного внутрішнього відображення, ІЧ мікроспектроскопії, катодолюмінісцентної та оптичної мікроскопії. Вагомим досягненням лабораторії є розробка наукових основ застосування електронної дифракції зворотного розсіяння електронів (Кикучі дифракції) для вивчення структурних і орієнтаційних характеристик полікристалічних матеріалів.

У лабораторії розроблена технологія отримання вуглецевих алмазоподібних аморфних плівкових конденсатів і плазмохімічної обробки і модифікації поверхневих шарів різних матеріалів методом хімічного осадження з газової фази (ХОГФ).

На базі лабораторії із залученням фахівців Zeiss і Oxford регулярно проводяться науково-практичні семінари для науковців України.

На головну

Відділ № 14. Фізико-хімічних основ формування надтвердих і наноструктурних матеріалів
Основні етапи наукової діяльності відділу
Лабораторія № 14/2 Наноструктурних, кристалографічних досліджень і спектрального аналізу (з Центром колективного використання СЕММА)
Устаткування відділу №14
Співпраця відділу
Співробітники відділу №14
Публікації співробітників відділу №14

Інститут Надтвердих Матеріалів ім. В.М. Бакуля НАН України Україна, 04074, Київ, вул.Автозаводська, 2;
Тел.: (+38 044) 468-86-40 Факс: 468-86-25 www.ism.kiev.ua Е-mail: alcon@ism.kiev.ua