Головна
Про Нас
Новини
Історія
Наука
НАУКОВО-ОСВІТНІЙ ЦЕНТР ІНМ-НТУУ "КПІ"
Аспірантура
Захист дисертацій
Вчена рада
Видання
Результати
Вакансії
+ Відділи : Відділ №1
Відділ №3
Відділ №4
Відділ №6
Відділ №7
Відділ №9
Відділ №11
Відділ №13
Відділ №14
Відділ №18
Відділ №20
Відділ №22
Рада молодих вчених
Науково-організаційний відділ
Керівництво Інституту
Профспілка
АЛКОН
Виробництво
Інвестиції
НАЙБІЛЬШ ВАГОМІ НАУКОВІ РЕЗУЛЬТАТИ ІНСТИТУТУ
Інформація про держ. закупівлі
e-mail
Пошукова система
"Надтверді матеріали"
Бібліотека
Конференції
Виставки
Обладнання центру
Контакти Центру
Порядок оформлення заявок

РОЗДІЛ Х.

ГРОМАДСЬКІ ТРАДИЦІЇ ЗА 50 РОКІВ

З тих пір, як людина перейшла від кочового до осілого життя, вона прагне облаштувати своє житло, своє виробництво, в якому краще реалізує здібності відповідно до своїх потреб. Людина - творець, і вона не може не творити, в цьому сенс її існування. Частина людей творить глобально, створюючи нові технології, матеріали, верстати та машини, а кому-то - треба співати, танцювати, складати оди або смішити. А хтось успішно поєднує і те, і те, і багато-багато іншого. І без цього самовираження було б нудно і одноманітно, робота набридала б, втомлювала.
У самому перемиканні уваги, зміні діяльності є цілюща сила. Інститут ріс, розширювався, ставав для величезного числа людей джерелом матеріального добробуту, облаштованості, особистих амбіцій, кар"єрного росту. Тут проходила значна свідома частина доби. І в результаті створювалася тонка невловима субстанція, яку називають аурою. Захоплені загальною ідеєю люди випромінювали емоції, еманації, які і створювали цю ауру, і вона живилася постійно і підживлювала своїх творців. На перший погляд невидимі нитки з"єднували абсолютно різних людей, але з часом це об"єднання допомагало і підтримувало, живило і зрощувало, і саме росло і зміцнювалося.
Ця невидима оку спільність створює колектив, в якому людина розкриває свої здібності. Інститут надтвердих матеріалів не став винятком. Навпаки, саме тут дуже яскраво проявилася ця творча аура. Багато співробітників, які досягли майстерності в науці або виробництві, розкрили свої таланти і в громадській роботі. Про це і піде мова нижче.
Почала традицій, які потім були підтримані і продовжені в колективі, - це і озеленення території, наставництво, культура у виробництві і в суспільному житті, - безсумнівно, сприяли і виробничим, і науковим досягненням. З маленького і слабо оснащеного підприємства за короткий термін інститут виріс в найбільшу науково-дослідну установу країни. Робота інституту оцінена високою урядовою нагородою. Розробка промислового виробництва синтетичних алмазів, їх широке впровадження у виробництво сприяють бурхливому розквіту технічного прогресу країни.
У традиційне свято колективу, яке відзначається в 50-й раз, - день інституту співробітники приходять зі своїми рідними та друзями, відвідують разом з ними лабораторії, в яких працюють, музей, прогулюються по тінистих алеях, милуючись територією інституту, схожим швидше на дендропарк. Для гостей влаштовують різні веселі розваги, особливо багато заходів для дітей - вони катаються на конях, машинках, беруть участь в змаганнях і конкурсах. Один зі стендів музею розповідає про це свято, в окремій вітрині зібрані всі запрошення на свято з першого до останнього, медалі та значки, програми, стрічка ветерана праці, яку урочисто надягають всім, хто працює в колективі 25 років.
Колектив ІНМ займає поважне і визнане українською громадськістю, світовим співтовариством положення не тільки завдяки накопиченим науковим досягненням - новим матеріалам, високим технологіям, цитованим публікаціям, монографіям і зразкам своєї алмазної і твердосплавної продукції. Це, звичайно, основа. Але променями від ІНМ, що привертають увагу суспільства, розходяться трудові досягнення всього колективу, його доглянута територія, світлі коридори, мармурові сходи і видимі продукти внутрішнього зміцнення єдності, рівності, пам"яті і працьовитості.
Це втілено і в відомому за межами Києва інститутському музеї добрих і славних справ, в 50-річчі традиції щорічних днів Трудової Слави. Є наші благодійний фонд ФОСАЛ, традиції жіночих рад, Ради ветеранів та кадрових працівників, бажання зберегти єдність колективу в трудових випробуваннях сьогоднішніх буднів.
Майстерність трудівників-алмазників, незалежно навіть від них самих, поширилося по світу. Нею оволоділи конкуренти інших країн, і цінний продукт став загально доступним. Але зберігається в колективі Бакулевского ІНМ головне - досвід і приклад того, що спільна робота, ЄДНІСТЬ без оглядки на особисті заслуги, колективне РІВНІСТЬ, та головне, праця, праця і ще раз праця, ПРАЦЬОВИТІСТЬ, здатні завжди і всюди приносити людині потрібні всім цінні плоди.
 

На головну

ОСНОВНІ НАУКОВІ РЕЗУЛЬТАТИ ІНМ ім. В.М. Бакуля НАН України
Коротка довідка про діяльність Інституту надтвердих матеріалів ім. В. М. Бакуля НАН України
Хроніка найважливіших подій ІНМ ім. В.М. Бакуля і НТАК «АЛКОН»
РОЗДІЛ I. ПЕРЕДІСТОРІЯ НАРОДЖЕННЯ ІНСТИТУТУ
РОЗДІЛ ІІ. ПОЧАТОК АЛМАЗНОГО ШЛЯХУ (60-ті роки)
РОЗДІЛ III. РОЗШИРЕННЯ І ПОГЛИБЛЕННЯ НАУКОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ (70-ті роки)
РОЗДІЛ IV. ДІЯЛЬНІСТЬ ЛАБОРАТОРІЙ І ВІДДІЛІВ
РОЗДІЛ V. РОЗВИТОК НАУКОВО-ДОСЛІДНОЇ РОБОТИ ІНСТИТУТУ ДЛЯ ІНДУСТРІАЛЬНОГО ПРОГРЕСУ (80-ті роки)
РОЗДІЛ VI. НА ЗЛАМІ ЕПОХ (90-ті роки)
РОЗДІЛ VII. ІННОВАЦІЙНО-ІНВЕСТИЦІЙНИЙ РОЗВИТОК
РОЗДІЛ VIII. НАУКОВО-ТЕХНІЧНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО, ІНФОРМАЦІЙНО-РЕКЛАМНА ДІЯЛЬНІСТЬ
РОЗДІЛ ІХ. НАУКОВА ШКОЛА БАКУЛЯ - НОВІКОВА
РОЗДІЛ Х. ГРОМАДСЬКІ ТРАДИЦІЇ ЗА 50 РОКІВ
ФАКТИ І ЦИФРИ ІСТОРІЇ ІНМ

Інститут надтвердих матеріалів ім. В.М. Бакуля НАН України Україна, 04074, Київ, вул.Автозаводська, 2;
Тел.: (+38 044) 468-86-40 Факс: 468-86-25 www.ism.kiev.ua Е-mail: secretar@ism.kiev.ua