Головна
Про Нас
Новини
Історія
Наука
НАУКОВО-ОСВІТНІЙ ЦЕНТР ІНМ-НТУУ "КПІ"
Аспірантура
Захист дисертацій
Вчена рада
Видання
Результати
Вакансії
+ Відділи : Відділ №1
Відділ №3
Відділ №4
Відділ №6
Відділ №7
Відділ №9
Відділ №11
Відділ №13
Відділ №14
Відділ №18
Відділ №20
Відділ №22
Рада молодих вчених
Науково-організаційний відділ
Керівництво Інституту
Профспілка
АЛКОН
Виробництво
Інвестиції
НАЙБІЛЬШ ВАГОМІ НАУКОВІ РЕЗУЛЬТАТИ ІНСТИТУТУ
Інформація про держ. закупівлі
e-mail
Пошукова система
"Надтверді матеріали"
Бібліотека
Конференції
Виставки
Обладнання центру
Контакти Центру
Порядок оформлення заявок

РОЗДІЛ VII.

ІННОВАЦІЙНО-ІНВЕСТИЦІЙНИЙ РОЗВИТОК

Вступ в ХХІ століття був пов"язаний повсюдно з більшими, ніж в кінці кожного століття, очікуваннями. Нагадаємо про них, не виходячи за основний напрямок нашої розповіді, - це проблеми матеріалознавства. Відзначимо головне: основним важелем розвитку інструментального матеріалознавства в XX столітті був технічний прогрес машинобудування в широкому сенсі.
На початку століття це була необхідність в забезпеченні набором інструментів автомобілебудування, виробництво двигунів внутрішнього згоряння, пізніше - парових, а потім газових турбін, особливо для авіації. Стрибок зробила оборонна техніка.
А в другій половині XX століття основний поштовх матеріалознавству дала необхідність забезпечити потрібними конструктивними і функціональними матеріалами атомну техніку, ракетобудування і космічну техніку, електротехніку і особливо електроніку. Відомо, що потреби суспільства, виробництва рухають науку вперед інтенсивніше, ніж університетську освітній розвиток.
 
5000 видов и типоразмеров шлифовальных и полировальных алмазных и КНБ инструментов, паст, суспензий созданы в Институте и выпускаются промышленно.
5000 видів і типорозмірів шліфувальних і полірувальних алмазних і КНБ інструментів, паст, суспензій створені в Інституті та випускаються промислово
Можна з жалем тепер говорити про втрати, яких зазнав у 90-х ІНМ ім. В.М. Бакуля. Втрачено публічність досягнень, наочність діяльності в Україні. Однак якщо відсторонитися від обивательських критеріїв, то виявиться, що був збережений потенціал наукової діяльності, є наступність, перспективність наукової тематики, своєчасність, що відбувається. Складно жити в епоху змін, бачити напрямок, слідувати за вектором перспективного наукового розвитку, глобального і загальноєвропейського, не втрачати з поля зору потреби індустріального забезпечення та перспективного розвитку України.
Запорукою майбутніх хороших результатів служить та увага, яка в інституті з 70-х років приділялася вихованню наукових і виробничих висококваліфікованих кадрів, вдумливый підготовці до захисту кандидатських і докторських дисертацій, навчанню на світовому науковому досвіді співробітників, що спеціалізуються в перспективних галузях знань.
В інституті склалася виражена спадкоємність керівництва у вирішенні проблем, пов"язаних з подальшим розвитком і вдосконаленням науково-виробничої діяльності з боку створеної В.М. Бакулем і М.В. Новіковим наукової школи, з вихованням висококваліфікованих наукових кадрів, з розробкою нових марок порошків, паст і видів продукції з синтетичних і природних алмазів, кубічного нітриду бору, композиційних матеріалів і інструментального виробництва, високих технологій виробництва матеріалів і механічної обробки.
 
 
Высокопродуктивные алмазные отрезные круги, разработанные и выпускаемые Институтом в соответствии с европейским стандартом.
Високопродуктивні алмазні відрізні круги, розроблені і випускаються Інститутом відповідно до європейського стандарту
В даний час в світі є два наукові центри, де розробляються наукові основи формування мезоструктур в композиційних матеріалах, - Інститут надтвердих матеріалів і Університет Алабами в Бірмінгемі (University of Alabama at Birmingham, USA).
Науковими центрами-твінінгами для ІНМ є: Центр високих тисків «Уніпресс» у Варшаві, Університет в м. Пуатьє, Франція, Інститут фотоніки в м. Ієна, Німеччина, Німеччина, центр матеріалознавства в м. Цукуба, Японія, Університет в м. Кракові , Польща, Університет м. Пекіна, Китай.
За прогнозами провідних вчених, в ХХІ столітті революційні зміни в усіх сферах діяльності людства будуть викликані застосуванням наноматеріалів і нанотехнологій. Розвиток наноіндустрії умовно поділяють на два етапи: створення нанопорошків і створення наноструктурованих матеріалів.
Сьогодні перший етап успішно розвивається. Тематика ІНМ, пов"язана з роботами по створенню нових матеріалів, викликає значний інтерес у міжнародного наукового співтовариства. З цього наукового напрямку виконується і готується до відкриття ряд дослідницьких проектів за участю співробітників інституту за європейськими рамковими програмами інших міжнародних дослідницьких фондів.
 

На головну

ОСНОВНІ НАУКОВІ РЕЗУЛЬТАТИ ІНМ ім. В.М. Бакуля НАН України
Коротка довідка про діяльність Інституту надтвердих матеріалів ім. В. М. Бакуля НАН України
Хроніка найважливіших подій ІНМ ім. В.М. Бакуля і НТАК «АЛКОН»
РОЗДІЛ I. ПЕРЕДІСТОРІЯ НАРОДЖЕННЯ ІНСТИТУТУ
РОЗДІЛ ІІ. ПОЧАТОК АЛМАЗНОГО ШЛЯХУ (60-ті роки)
РОЗДІЛ III. РОЗШИРЕННЯ І ПОГЛИБЛЕННЯ НАУКОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ (70-ті роки)
РОЗДІЛ IV. ДІЯЛЬНІСТЬ ЛАБОРАТОРІЙ І ВІДДІЛІВ
РОЗДІЛ V. РОЗВИТОК НАУКОВО-ДОСЛІДНОЇ РОБОТИ ІНСТИТУТУ ДЛЯ ІНДУСТРІАЛЬНОГО ПРОГРЕСУ (80-ті роки)
РОЗДІЛ VI. НА ЗЛАМІ ЕПОХ (90-ті роки)
РОЗДІЛ VII. ІННОВАЦІЙНО-ІНВЕСТИЦІЙНИЙ РОЗВИТОК
РОЗДІЛ VIII. НАУКОВО-ТЕХНІЧНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО, ІНФОРМАЦІЙНО-РЕКЛАМНА ДІЯЛЬНІСТЬ
РОЗДІЛ ІХ. НАУКОВА ШКОЛА БАКУЛЯ - НОВІКОВА
РОЗДІЛ Х. ГРОМАДСЬКІ ТРАДИЦІЇ ЗА 50 РОКІВ
ФАКТИ І ЦИФРИ ІСТОРІЇ ІНМ

Інститут надтвердих матеріалів ім. В.М. Бакуля НАН України Україна, 04074, Київ, вул.Автозаводська, 2;
Тел.: (+38 044) 468-86-40 Факс: 468-86-25 www.ism.kiev.ua Е-mail: secretar@ism.kiev.ua