Головна
Ювілеї
Про Нас
Новини
Історія
Наука
Захист дисертацій
Видання
Результати
Вакансії
+ Відділи : Відділ №1
Відділ №3
Відділ №4
Відділ №6
Відділ №7
Відділ №9
Відділ №11
Відділ №13
Відділ №14
Відділ №18
Відділ №20
Відділ №22
Рада молодих вчених
Науково-організаційний відділ
Керівництво Інституту
АЛКОН
Виробництво
Інвестиції
Міжвідомча рада
Інформація по закупівлях на 2016 рік
e-mail
"СВЕРХТВЁРДЫЕ МАТЕРИАЛЫ"
Бібліотека
Інформація про заходи ІНМ, що заплановані на 2017 рік
XX Міжнародна конференція
Обладнання центру
Положення
Контакти
Порядок оформлення заявок

ОСНОВНІ НАУКОВІ РЕЗУЛЬТАТИ ІНМ ім. В.М. Бакуля НАН України

1961-2011

 • Обґрунтовано формування при надвисоких тисках і температурах 2-х і 3-х елементних надтвердих структур (сBC2N, MgB2, MgB12, AlMgB14 і ін.).
 • Отримано (синтезовані) монокристали алмазу з напівпровідниковими властивостями, в тому числі з металевим типом провідності, за рахунок контрольованого легування і розподілу в об"ємі кристала домішки бору і азоту.
 • Вивчено їх електрофізичні і електронні властивості, встановлені механізми електропровідності.
 • Встановлено точні значення модулів пружності, міцності при стисненні, в"язкості руйнування кристалів алмазу і КНБ, їх полікристалів.
 • Вивчено умови адгезійного контакту склокерамічних покриттів і зерен алмазу.
 • Отримано мікро-, субмікро- і нанопорошки алмазу.
 • Встановлено закономірності капілярних процесів в розчинах вуглецю і BN в розплавах металів і їх нітридів, що ведуть до утворення при високому тиску центрів кристалізації алмазу, cBN і їх зростання, вивчена термодинаміка процесу кристалізації, побудовані діаграми стану багатокомпонентних систем при високому тиску.
 • Визначено закономірності формування структурованих композитів абразивного призначення з алмазними і КНБ зернистими наповнювачами в металевих, склокерамічних і резінополімерних матрицях.
 • Вивчено процеси електро-, хімо- і механічного руйнування матеріалів, що обробляються алмазними і КНБ інструментами.
 • Вивчено закономірності зносу і руйнування контактних алмазних і КНБ зерен, закріплених в різних зв"язках, при абразивній обробці металевих (сталь, титан, алюміній) і неметалічних (кераміка, скло, композити) матеріалів.
 • Вивчено формування алмазоудержівающіх металопокриттів в процесах гальванопластики і гальваностегії.
 • Визначено можливість прискорення нарощування на затравки вуглецевої маси в процесі кристалізації великих алмазних кристалів як безбарвних, так і різного забарвлення, методом температурного градієнта.
 • Визначено закономірності механіки руйнування алмазсодержащего композитів з твердосплавної і металевими матрицями і встановлені уточнені характеристики їх міцності, зносу і в"язкості руйнування при статичних і динамічних навантаженнях.
 • Розвинені основи термомеханіки малоциклового деформування і оцінки граничного стану з числовим розрахунком розподілу механічних і термічних напруг в багатоелементних апаратах високого тиску з різномодульний матеріалів в широкому інтервалі температур нагрівання.
 • Розвинена теорія термомеханіки для опису процесу фазового переходу графіту в алмаз методами чисельного комп"ютерного моделювання з урахуванням зміни характеристик різномодульний матеріалів реакційної суміші при високому тиску і температурах в умовах кристалізації алмазних зерен з розплаву при надвисоких тисках.
 • Створено нове обладнання і розроблені методики для дослідження in situ і фазових перетворень при надвисоких тисках в алмазних ковадлах, визначення стану електропровідної поверхні методом скануючої тунельної мікроскопії з використанням алмазних напівпровідникових наноінденторов, а також для високотемпературного термічного аналізу при високому тиску.
 • Вивчено механізм впливу високого тиску і температур на структуру, надпровідні і механічні властивості високотемпературних керамічних надпровідників, досліджені процеси формування надпровідних з"єднань.
 • Вирішені завдання механіки і теплофізики контактної взаємодії при алмазному мікроточеніі оптичних виробів з алюмінію, механіки і физикохимии контактної взаємодії при точінні різцями, оснащеними ПНТМ на основі КНБ, деталей машин із загартованих сталей, з наплавленими і напиленням захисними покриттями, в тому числі деталей складної форми.
 • Розвинені уявлення про технологічний управлінні станом поверхневого шару і експлуатаційними властивостями деталей машин, при обробці інструментами, які містять робочу частину з НТМ.

На головну

ОСНОВНІ НАУКОВІ РЕЗУЛЬТАТИ ІНМ ім. В.М. Бакуля НАН України
Коротка довідка про діяльність Інституту надтвердих матеріалів ім. В. М. Бакуля НАН України
Хроніка найважливіших подій ІНМ ім. В.М. Бакуля і НТАК «АЛКОН»
РОЗДІЛ I. ПЕРЕДІСТОРІЯ НАРОДЖЕННЯ ІНСТИТУТУ
РОЗДІЛ ІІ. ПОЧАТОК АЛМАЗНОГО ШЛЯХУ (60-ті роки)
РОЗДІЛ III. РОЗШИРЕННЯ І ПОГЛИБЛЕННЯ НАУКОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ (70-ті роки)
РОЗДІЛ IV. ДІЯЛЬНІСТЬ ЛАБОРАТОРІЙ І ВІДДІЛІВ
РОЗДІЛ V. РОЗВИТОК НАУКОВО-ДОСЛІДНОЇ РОБОТИ ІНСТИТУТУ ДЛЯ ІНДУСТРІАЛЬНОГО ПРОГРЕСУ (80-ті роки)
РОЗДІЛ VI. НА ЗЛАМІ ЕПОХ (90-ті роки)
РОЗДІЛ VII. ІННОВАЦІЙНО-ІНВЕСТИЦІЙНИЙ РОЗВИТОК
РОЗДІЛ VIII. НАУКОВО-ТЕХНІЧНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО, ІНФОРМАЦІЙНО-РЕКЛАМНА ДІЯЛЬНІСТЬ
РОЗДІЛ ІХ. НАУКОВА ШКОЛА БАКУЛЯ - НОВІКОВА
РОЗДІЛ Х. ГРОМАДСЬКІ ТРАДИЦІЇ ЗА 50 РОКІВ
ФАКТИ І ЦИФРИ ІСТОРІЇ ІНМ

Інститут надтвердих матеріалів ім. В.М. Бакуля НАН України Україна, 04074, Київ, вул.Автозаводська, 2;
Тел.: (+38 044) 468-86-40 Факс: 468-86-25 www.ism.kiev.ua Е-mail: alcon@ism.kiev.ua